Съфинансирано от Европейския съюз. Изразените мнения и становища обаче са само на автора (авторите) и не отразяват непременно мнението и становището на Европейския съюз. Нито Европейският съюз, нито предоставящият орган носят отговорност за тях.
pic

МЗХ стартира сайт на Стратегическия план по земеделие и развитие на селските райони 2023 -2027 г.

Министерството на земеделието и храните стартира публично нов специализиран уебсайт за Стратегическия план по земеделие и развитие на селските райони (СПРЗСР) 2023 -2027 г. Електронната страница е достъпна на адрес: www.sp2023.bg.

На сайта е представена обширна информация за основния документ от новата Обща селскостопанска политика на Европейския съюз до 2027 г. Той покрива цялата тематика на директни плащания и екосхеми, инвестиции в селски райони, пазарни мерки, лозарска и пчеларска програма. Целта е да се улесни общественият достъп до изчерпателна информация, събрана на едно място, както и да се повиши информираността на настоящи и бъдещи земеделски стопани и всички заинтересовани страни за подпомагането в сектор „Земеделие“.

Към момента, интервенциите в уебсайта са по версията на Стратегическия план, одобрен от Министерски съвет на 7 декември 2022 г. Очаква се да стартират преговори и процедура по обсъждане със службите на ЕК по предложените промени до окончателното одобрение на изменението , след което ще се извърши актуализация.

Електронната страница е ориентирана към потребителите и ще функционира за всички платформи и мобилни устройства.

Основните рубрики на началната страница ще дават възможност за лесен достъп до предлаганата информация, а именно същността на Стратегическия план, с подрубрики за интервенциите, целите и новините, свързани с него.

Основното меню на сайта ще дава и директен достъп до приемите по СПРЗСР 2023-2027 г., които са стартирали и приключили, както и тези преминаващи през обществено обсъждане.

За по-висока информираност и публичност е обособена секция за европейското и национално законодателство, други стратегически документи и информационни материали. Изградена е директна връзка със Системата за знания и иновации в селското стопанство в България (СЗИСС/AKIS).

Снимка:NeedPix

 

Източник:
АГРО ПЛОВДИВ