Съфинансирано от Европейския съюз. Изразените мнения и становища обаче са само на автора (авторите) и не отразяват непременно мнението и становището на Европейския съюз. Нито Европейският съюз, нито предоставящият орган носят отговорност за тях.

Интелигентно животновъдство

Сериозни постижения показаха изследователите от ННП „Интелигентно животновъдство“ след 2 години научен труд

Близо 80 учени от 10 висши институции, начело с  оглавяващия консорциума Тракийски университет – Стара Загора, взеха участие в годишната партньорска среща на Национална научна програма „Интелигентно животновъдство“,  която се проведе в с. Старозагорски бани.
Домакинът на мероприятието проф. д-р Добри Ярков и ректор на Тракийския университет поздрави учените за високите им постижения:

Българска разработка за дигитално млекосъхранение получи награда за иновация

Подкрепяме и насърчаваме производители като вас, които разработват иновации. Осигурихме много средства за предприемачите в България и по двете програми, управлявани от Министерството на иновациите и растежа (МИР). Това е бъдещето –  да има пари да се насърчават иновациите и модернизацията.

Форум „Отворена наука“, посветен на науката в интелигентното селско стопанство на Агра 2023

Форум „Отворена наука“, инициатива на кампания „Общата селскостопанска политика: Говори науката“, проведе своето първо издание на международното земеделско изложение Агра 2023. По темата „Науката в интелигентното селско стопанство“ дискутираха доц. д-р Дарина Заимова, Тракийски университет Стара Загора, координатор на ННП „Интелигентно животновъдство“, доц. д-р Атанас Севов, декан на факултета по агрономство на Аграрен Университет Пловдив, гл. ас. д-р Звездомир Желев, катедра Фитопатология на Аграрен Университет и арх. Мартин Микуш, урбанист. 

Агронауката на Научната карта на България

Агронауката на Научната карта на България Национална научна програма „Здравословни храни за силна биоикономика и качество на живот“ има основната задача да стимулира целенасочени научни изследвания  в областта на селското стопанство, храните и биоикономиката, които ще спомогнат за справяне с трите основни предизвикателства, пред които са изправени тези сектори днес: жизнеспособно производство на храни; устойчиво управление на природните ресурси и действия в областта на климата и балансирано развитие на биоикономиката.